Materiały i artykuły – obiekty i historia

Joanna Kluz, “Gwiazda” – stowarzyszenie mieszczan w Łańcucie, Łańcucki Biuletyn Miejski, nr 83/2020, s. 13-17.

Joanna Kluz, Łańcucian drogi do Niepodległości, Łańcut 2020 (katalog do wystawy).

A. Cholewianka-Kruszyńska, Szlichtadowe saneczki Marii Leszczyńskiej - Cenne, bezcenne, utracone , 2018, nr 1

A. Cholewianka-Kruszyńska, Wychowanie dzieci braci Alfreda i Artura Potockich w Łańcucie i pod Baranami w Krakowie w 20. i 30. l. XIX w. Materiały z sesji naukowej Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie. "Bakalaureaty arystokraty, czyli dole i niedole dzieciństwa". Muzeum Zamoyskich w Kozłowce, Kozłówka 2017.

A. Cholewianka Kruszyńska, Dzieci na kucach. Nauka jazdy konnej w ziemiańskich domach w Polsce w XIX i w 1. poł. XX w. Materiały z sesji "Bakalaureaty arystokraty, czyli dole i niedole dzieciństwa", Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Kozłówka 2017.


Aldona Cholewianka-Kruszyńska, „Pastelowy portret Anny Elżbiety Potockiej”, Łańcut 2015

Aldona Cholewianka-Kruszyńska, „Kazimierz i Juliusz Wiercińscy. Malarskie pasje łańcuckich oficjalistów”, Łańcut 2013.
Publikacja towarzyszyła wystawie pod tym samym tytułem zorganizowanej przez Muzeum-Zamek w Łańcucie w Sali Balowej D. Kasyna Urzędniczego od 8 X do 11 XI 2013.

Daniel Reniszewski, Faksymile dla Łańcuta, „Cenne Bezcenne, Utracone”, Nr 1(74)-4(77) z 2013, s. 41-43.

Aldona Cholewianka-Kruszyńska, Wielokulturowy obraz polowań par-force w Łańcucie i w Antoninach. Wpływ polowań par-force na funkcjonowanie i obraz obu rezydencji., [w:] Europejskie tradycje łowieckie, pod red. T. J. Żuchowskiego. Tom wydany z okazji III Międzynarodowego Kongresu Kultury Łowieckiej (materiały z kongresu), Łowiec Polski 2013 r.

Aldona Cholewianka-Kruszyńska, „Architektura leśna i łowiecka w majątku ordynackim hrabiów Potockich z Łańcuta”, Biuletyn Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej nr 3, s.73-113